نحوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

نحوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

نحوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

راهنمای راه‌اندازی شرکت در ایران مرحله به مرحله
آغاز
تاسیس یک شرکت در کشور ایران یکی از اصلی‌ترین اقدامات برای آغاز تجارت است. در این مقاله، به صورت جامع نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.
انواع مختلف شرکت‌های تجاری در ایراندر کشور ایران، انواع مختلف شرکت‌های کسب و کار وجود دارد که هر یک مشخصات و شرایط ویژه خود را دارند. در این مطلب، به بررسی مهم‌ترین انواع شرکت‌های بازرگانی در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی بزرگ
یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این مدل شرکت، اعتبار به سهم‌ها بخش‌بندی می‌شود و سهامداران می‌توانند سهام را خریداری کنند و در سود و ضرر بیزینس شریک شوند.

شرکت سهامی محدود
گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی محدود است. در این نوع کسب و کار، سرمایه به قسمت‌های بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد سهامداران مشخص است و سهام‌ها قابل انتقال در بازار سهام نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود، مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار در ایران است. در این نوع شرکت، تعهد اعضا به اندازه بودجه وارد شده به شرکت در بیزینس محدود می‌شود و سهامداران در صورت بدهی شرکت، صرفاً به میزان بودجه سرمایه‌گذاری شده پاسخگو خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت همبسته یکی از شرکت‌های تجاری است که در این نوع، مسئولیت سهامداران به میزان تمام دیون کسب و کار می‌باشد. در این گونه بیزینس، هر یک از شرکا تعهد نامحدود در قبال دیون کسب و کار دارند.

شرکت نسبی
شرکت نسبتی نوع دیگری از شرکت‌های کسب و کار است که در این نوع، مسئولیت سهامداران به مقدار سهم الشرکا هر یک از آنها در شرکت نسبت به کل بدهی‌ها بیزینس محدود می‌شود.

شرکت همیاری
شرکت همیاری یکی از گونه‌های شرکت‌های تجاری است که با هدف رفع نیازهای اعضا و افزایش شرایط اقتصادی آنها تشکیل می‌شود. در این گونه شرکت، سود و ضرر به نسبت سهم الشرکا اعضا تقسیم می‌شود.

جمع‌بندی
در این راهنما، به اقسام گوناگون شرکت‌های تجاری در ایران شناخت پیدا کردیم. هر نوع از این شرکت‌ها مشخصات و شرایط خاص خود را دارند که بسته به ضرورت‌ها و هدف‌ها می‌شود نوع شرکت خود را گزینش کنید.


اولین گام: تعیین نام شرکت
گام ابتدایی در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای شرکت است. نام بیزینس باید یگانه باشد و با نام‌های دیگر متفاوت باشد.

مرحله دوم: تدوین اساسنامه
در این قسمت، باید قوانین و مقررات کسب و کار خود را تدوین کنید. این اساسنامه شامل جزئیات اعضا، نوع بیزینس، بودجه اولیه و موارد دیگر است.

مرحله سوم: ثبت در سامانه ثبت شرکت‌ها
بعد از تنظیم اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها وارد کنید. برای این کار، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.

مرحله چهارم: گرفتن مجوزهای مورد نیاز
بسته به نوع فعالیت شرکت، ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای متعدد از ادارات مختلف داشته باشید. مجوزها شامل گواهی بهداشت، مجوزهای زیست محیطی و مجوزهای فنی می‌شود.

پنجمین گام: افتتاح حساب بانکی
مرحله پایانی، باز کردن یک حساب بانکی به نام کسب و کار است. حساب بانکی برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی کسب و کار ضروری.

نتیجه‌گیری
ثبت شرکت در کشور ایران با در نظر گرفتن مراحل فوق امکان‌پذیر است. آرزو می‌کنیم این مطلب برای شما خوانندگان مفید باشد و بتوانید کسب و کار خود را به آسانی راه‌اندازی کنید.

منبع : نحوه ثبت شرکت

Report this page